O autorze
Żonaty społeczniak, lat 53, kochający i kochany. Emigrant polityczny 2.0. Najpierw banicja w 1982 roku kazała opuścić Polskę, potem był powrót w 1998 i druga emigracja w 2002 – tym razem już dobrowolnie. Fundamentalny katolicyzm, wszechobecność watykańskiej mafii i zaściankowość „parafian” – to tylko niektóre powody, dla których trzeba było wiać, by ustrzec moją rodzinę przed tym, co w Polsce wydaje się nie mieć końca. Zapraszam na http://skulski.blog.onet.pl

Weteran wojny syryjskiej jasno odpowiada islamofobom, chcącym wykorzystać jego wizerunek

Na rasizm nie ma miejsca w jego sercu
Na rasizm nie ma miejsca w jego sercu Screenshot Facebook / Chris Herbert
Chris Herbert, młody brytyjski weteran wojny w Syrii, staje się symbolem przeciwko islamofobii. Po ataku terrorystycznym w Paryżu zarzucono go listami z propozycją udostępnienia swojego wizerunku dla akcji, organizowanych przez liczne ugrupowania wrogie Uchodźcom, których Chris powinien przecież nienawidzieć, skoro zrobili z niego kalekę. Weteranem listy te wstrząsnęły i postanowił publicznie odpowiedzieć antyislamskim aktywistom. Przeczytaj sam.

Szwajcarski Bild am Abend opublikował w grudniu ub. roku list niejakiego Chrisa Herberta, który jako 19-latek stracił nogę na wojnie w Syrii. Dla Chrisa było to szczęście w nieszczęściu, bo jego kolegę obok granat rozerwał i pozbawił życia na dobre. Chris przeżył, zmagał się z bólem i dramatycznym losem, ale w jego sercu nadal nie ma miejsca na rasizm. Po apelu Donalda Trumpa, w którym nawoływał on, aby USA zabroniły wjazdu Moslemów, Chris nie wytrzymał i opublikował na swoim profilu-FB list, który poniżej udostępniam w jęz. polskim.

Powoli frustrują mnie wszyscy ci ludzie, którzy oczekują ode mnie rasizmu, bo ktoś wysadził mnie w powietrze. Tak jest, Moslem odpalił bombę, przez co ja straciłem nogę, ale...

- Moslem tego samego dnia stracił rękę w czasie, kiedy nosił na sobie brytyjski mundur.
- Moslem-lekarz był w helikopterze, który mnie ratował.
- Moslem-chirurg ratował moje życie.
- Moslem-pielęgniarka była w zespole, który pomagał mi wrócić do Wielkiej Brytanii.
- Moslem-sanitariusz był częścią zespołu, który pomagał mi przy rehabilitacji.
- Moslem-taksówkarz zawiózł mnie gratisowo do domu po tym, kiedy wypiłem z moim ojcem pierwsze piwo po powrocie do domu.
- Moslem-doktor pocieszał mojego ojca w pubie, kiedy ten nie wiedział, jak obchodzić się ze mną i skutkami ubocznymi medykamentów.

W przeciwieństwie do tego:

- Biały Brytyjczyk napluł w twarz mojej przyjaciółce, bo „śpi z kaleką, a mogła by spać z nim“.
- Biały Brytyjczyk odepchnął mnie na wózku inwalidzkim z przed windy, żeby wejść do niej przede mną.
- Biały Brytyjczyk wrzeszczał na mojego ojca, chociaż blokował parking dla inwalidów.
(Naturalnie wielu mi też pomogło i nie jest tak, że nienawidzę Białych Brytyjczyków, haha!)


Chodzi o to, abyście się odpieprzyli. Ja wiem, kogo nie lubię. I ja wiem, kogo lubię. Jeżeli ty chcesz nienawidzieć całą jakąś rasę mężczyzn i kobiet, bo niektórzy idioci coś robią, jak uważasz. Ale zostaw mnie z takimi myślami w spokoju. Nie myśl, że jestem łatwym celem, bo jakiś idiota myślał, że powinien mnie zabić.

Obarczanie wszystkich Moslemów za działania takich grup jak Daesh czy Taliban jest takie samo, jak obarczanie odpowiedzialnością wszystkich Chrześcijan za działania Ku-Klux-Klanu czy Kościoła Babtystycznego Westboro. Weźcie własne życie w garść, przytulcie wasze rodziny i powróćcie do pracy!
Trwa ładowanie komentarzy...